پمپ هموژنایزر

پمپ هموژنایزر

پمپ هموژنایزر برای همگن و یکنواخت کردن انواع محلول ها استفاده می شود و به پمپ امولسیون نیز معروف است. از این تجهیز بمنظور تهیه سس و همگن سازی محصولات چند فازی نیز استفاده می شود. پمپ هموژن با نام هایی نظیر میکسر برشی دور بالا، میکسر روتور استاتور، هموژنایزر دور بالا ، میکسر هموژنایزر پیوسته و پمپ هموژنایزر پیوسته شناخته می شود.

پمپ هموژن با نام هایی نظیر میکسر برشی دور بالا، میکسر روتور استاتور، هموژنایزر دور بالا ، میکسر هموژنایزر پیوسته و پمپ هموژنایزر پیوسته شناخته می شود. ساخت پمپ هموژنایزر میکسر از دقت بالایی برخوردار است و برای همگن کردن مخلوط های چند جزیی به کار می رود. برای بالا بردن تنش برشی در این نوع پمپ ها باید فاصله بین پره ها کم باشد، قطر پروانه افزایش یابد و دور موتور نیز بالا رود.

جهت تهیه سس ها از این پمپ همراه با مخازن تحت خلا میکسر دار میتوان استفاده نمود. همچنین بمنظور میکس سریع مایعات چند جزیی استفاده از مدلهای متصل به کف مخازن مرسوم است.

روتور و استاتور اصلی ترین بخش پمپ هموژنایزر صنعتی است. به قسمت متحرک روتور و قسمت ثابت را استاتور میگویند. روتور در داخل استاتور با سرعت بالا می چرخد و ذرات با برخورد به پره های ثابت شکسته می شود و فاصله کم بین روتور و استاتور تنش برشی شدیدی ایجاد می کند. به هر یک از شعاع های متقابل روتور و استاتور استیج گفته می شود. با افزایش تعداد استیج ها نرخ برشی و توان امولسیون افزایش می یابد.

ظرفیت: مطابق با ابعاد و توان الکتریکی پمپ

کاربرد: انواع سُس ، رنگها و محصولات چند فازی مثل پوره میوجات

Consult and communicate with our experts