بالمیل مخزن دار

بالمیل مخزن دار

دستگاه بالميل ( آسياب ساچمه ای) دارای دو نوع بالمیل میکسر دار و بالمیل جریان پیوسته می باشد.بالمیل میکسر دار به منظور میکس کردن همزمان دو یا چند ماده اولیه و همگن سازی و پایین آوردن دانه بندی محصول نهایی استفاده می شود و از یک مخزن دو جداره دارای محفظه ساچمه تشکیل شده است که در آن همزمان فرآیند همزدن محصول و سایش بین ساچمه ها  اتفاق می افتد.

این بالمیل ها مناسب جهت توليد انواع شکلات قالبي و تبلت، شکلات تخته ای، شکلات مغزی در انواع کیک و تافی، شکلات پوششی جهت روکش ویفر و بستنی، شکلات صبحانه و همچنین انواع کرم و کره از دانه های  روغنی از جمله کرم ارده (کرم کنجد)، کرم فندق، کرم پسته و کره بادام زمینی مي باشد .

به دلیل نوع عملکرد  این دستگاه محصول اولیه می بایست طی زمان مشخص داخل دستگاه سیرکوله گردیده و به مرور مواد دیگر بابت تولید محصول نهایی به آن اضافه گردد بدیهی است طی کارکرد دمای محصول بالا رفته که این امر به وسیله تنظیم آب ورودی به دوجداره دستگاه کنترل می گردد

بالمیل ها دارای سیستم تنظیم دمای محصول بوسیله تنطیم ئمای آب بین دو جداره می باشند. سیستم سیرکوله در این دستگاه موجب می گردد تا بصورت مداوم محصول همگن و دانه بندی آن کاهش یابد. پمپ سيرکولاسيون بمنظور انتقال شکلات به مخازن نگهداری و پر کن نیز استفاده می گردد.

در این مدل دستگاه با حذف دنده زنجیرها و تغییر مدل گیربکس نسبت به مدل های پیشین انجام عملیات تعمیرات و نگهداری بهینه سازی شده است همچنین شکل پروفیل جریان آب با تغییر ظاهر دوجداره موجب گردیده تا سرعت تغییرات روی دمای نهایی محصول افزایش یابد .

نرم کردن محصول در این دستگاه 25الی 30 ميکرون با توجه به زمان کارکرد امکان پذیر است. همچنین محفظه مگنت در این دستگاه موجب جدا سازي ذرات فلزی بگیر موجود در مواد اوليه می شود.

این بالمیل ها از سایز آزمایشگاهی تا ظرفیت های بالاتر قابل ساخت می باشد و در سایزهای 30 لیتری (آزمایشگاهی)، 100 ، 350 ،600 و 1200 لیتری موجود است. جهت تولید شکلات هرسیکل تولید حدود 4ساعت و جهت تولید انواع کره و کرم دانه های روغنی بین 4تا 7ساعت زمان نیاز می باشد.

ظرفیت مخزن : ۱۰۰ الی ۱۲۰۰ کیلوگرم

کاربرد: توليد انواع شکلات قالبي و تبلت، تخته ای، مغزی ، پوششی ، شکلات صبحانه و همچنین انواع کرم و کره از دانه های  روغنی از جمله کرم کنجد، کرم فندق، کرم پسته و کره بادام زمینی

مشاوره و تماس با کارشناسان ما