تفت قهوه

تفت قهوه

دستگاه رُستر قهوه از چندین بخش مهم تشکیل شده است که بخش مکانیکال آن شامل بدنه اصلی ، درام دوار ، سیستم گرمایشی، سیستم تهویه و سینی خنک کن میباشد و بخش غیر مکانیکال شامل سیستم کنترلی دستگاه است. همچنین بعنوان بخشهای جانبی دستگاه می توان از سیستم تخلیه پوسته ها، دودسوز و همچنین سیستم دی استونر نام برد.

بدنه دستگاه رستر قهوه از جنس فلزی با تلفیقی از آهن و استیل ضد زنگ و یا تماما استیل ضد زنگ ساخته می‌شود و دارای عایق حرارتی مناسب می باشد . درام رُستر از فولاد آلیاژی ساخته می شود و دارای پره های داخلیست تا دانه‌ها به طور یکنواخت توسط حرارت تفت داده شوند. همچنین، بابت گردش هوا انتهای درام بصورت سوراخ دار با آرایشی ویژه می باشد.

سیستم گرمایش به دو صورت می باشد ، یا بصورت شعله غیر مستقیم با نصب مشعل در زیر درام و یا در محفظه ای مجزا حرارت ایجاد شده بوسیله جریان هوا به درام منتقل می شود. سیستم تهویه نیز باید بتواند بخارات و دود تولید شده در زمان تفت دانه قهوه را به طور کامل از داخل درام خارج کند تا از تأثیر آن بر روی طعم و کیفیت قهوه جلوگیری شود. پس از خروج دانه تفت داده شده از درام، محصول روی سینی خنک کننده ریخته شده و توسط هوای عبوری از روی دانه و هم خوردن آن بوسیله پره های تعبیه شده روی سینی ، دانه رست شده خنک می گردد.

برای کنترل دما، زمان و سرعت تفت ، از یک نمایشگر دیجیتال استفاده می شود که نمودار های مربوط به تفت را ترسیم و نمایش می دهد. سیستم کنترل دستگاه شامل یک سیستم PLC جهت تنظیم دقیق فرآیند تفت است که قابلیت کنترل دقیق سرعت گردش درام، قابلیت کنترل دقیق جریان هوای داخلی درام و همچنین ترسیم نمودارهای مرتبط را داراست و  قابلیت ارتباط با نرم افزار پروفایل رست آرتیزان را دارد.

این دستگاه در سایز درام 1 کیلویی بعنوان دستگاه آزمایشگاهی و در سایزهای 5 ، 15 ،30 ، 60، 100 و 120 کیلویی در حجمهای کارگاهی و صنعتی ساخته می شود. دستگاه های تا سایز 30 کیلویی بوسیله مشعل و در سایزهای بزرگتر بوسیله هوای گرم تغذیه می گردد.

مشاوره و تماس با کارشناسان ما